Про автора блогу


Штокалюк Оксана Валеріївна






Інтерв’ю яке брав учасник гуртка нашої школи  "Юний журналіст" Копичинський Р. 
Де вчилася?
Після закінчення школи у 2007р. поступила на чотирьохрічне навчання в Чортківське педагогічне училище імені Олександра Барвінського на спеціальність вчитель початкових класів та вчитель інформатики в початкових класах. В 2014р. закінчила Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка з спеціальністю вчитель української мови та літератури і світової літератури. На даний момент ще навчаюсь на магістратурі цього ж університету на факультеті фізичної культури. 
Чому вирішила стати вчителем?  Мене з самісінького дитинства приваблювала професія вчителя. Так добре було розсадити ляльок і щось їм розказувати, а потім ставити в журнал оцінки.перевіряти зошити. Здавалося, що це так просто. коли я закінчила школу і поступила педучилище то побачила, який нелегкий вчительський хліб. Але я вчилася, старалася добиватись своєї мети. Протягом років навчання  мною  були проведено багато уроків, брала участь у фестивалях відкритих уроків, проходити літню практику влітніх таборах. І тоді, коли я «поринула» в професію вчителя, то зрозуміла, що це саме те, чим я хочу займатися по життю.
Учитель – найблагородніша професія. Учитель подібний хірурга, тільки хірург працює з тілом людини, а ми, вчителі, з душею. Коли дитина приходить до школи йому цікаво дізнатися: як влаштований світ, пізнати нові речі. Учитель повинен бути опорою, підтримкою, провідником у світ, тільки тоді дитина не буде бачити в ньому суперника.
Я вирішила стати вчителемАдже вчитель – найважливіша людина, яка першою допомігла тобі подолати труднощі. От і мені захотілося стати тією самою, першою і важливою.
Чи важко працювати з дітьми? Особисто мені праця з дітьми не є важкою діти завжди приносять радість. Але не завжди буває легко всі діти різні в кожної дитини свій характер і до кожної дитини треба знайти підхід, зрозуміти її, знайти спільну мову, спільне розумінн  ситуацій….
Яких принципів виховання дотримується в роботі? В педагогічній роботі є багато принципів виховання і кожний викладач має їх застосовувати у своїй роботі. Адже В. Сухомлинський писав, що не можна вилучати з системи виховання жодного аспекту. Упустивши щось одне - виховання переконань, виховання людяності, виховання любові до праці, вже не вдасться розв'язати інші завдання.  Я для себе виділила такі які допомагають мені працювати: Зв'язок виховання з життям, Єдність свідомості та поведінки, Виховання особистості в колективі, Виховання в праці Індивідуальний підхід до учнів у вихованні, Принцип системності, послідовності й наступності. Єдність педагогічних вимог школи, сім'ї і громадськості
Які методи застосовує для навчання? для навчання використовую такі методи: розповідь, пояснення, бесіда на уроці, лекція в старших классах, методи ілюстрації, методи демонстрації,
Яких наставників мала? Протягом років мого навчання в мене було двоє наставників які допомогли вибрати мою життєву стежину. Першою була моя перша вчителька — людина надзвичайна. Вона добра, щира, справедлива. Усі свої сили, знання і час віддавала Чайковська Ярослава Петрівна нам, дбала про те, щоб ми стали освіченими і добрими людьми. Як і вона, я хотіла в майбутньому віддавати тепло і доброту своєї душі дітям – бути вчителем початкових класів. Поступивши для цього в Чортківське педагогічне училище ім. Олександра Барвінського там я і зустріла свого другого наставника який соєю наполегливістю, вимогливістю і справедливістю до нас студентів, сам того не знаючи , вказав мені яку спеціальність обрати у своєю житті. Це Гаєвський Любомир Євгенович - вчитель фізичної культури та теорії і методики фізичного виховання. За що я їм щиро вдячна, адже я тепер працюю на улюбленій роботі
Ваш життєвий девіз?
Ніколи не зупинятись на досягнутому. Мети досягає той, хто її прагне.


Немає коментарів:

Дописати коментар