Виховуємо та навчаємо разом (сторінка для батьків)



Битва  за  виконання   домашніх   завдань

Якщо ви не знаєте, як примусити свою дитину виконувати домашнє завдання, ми пропонуємо вам ознайомитися з наступними порадами, які допоможуть вам вирішити це важливе й нелегке питання.
Найскладніший період виховання настає тоді, коли діти йдуть у школу. Малюки залежать від батьків і потребують їхньої турботи, починаючи з моменту ранкового пробудження й закінчуючи укладанням спати. Крім того, самі батьки відчувають відповідальність за виховання своїх дітей. Однак згодом усе частіше ця відповідальність перетворюється на тривале «годування з ложечки». Зрештою, батьки самі виконують усе те, що діти повинні зробити самостійно. У такому випадку діти, як правило, стають ледачими та припиняють виконувати будь-яку роботу, навіть свої домашні завдання.
Оскільки діти відмовляються робити домашні завдання, батьки можуть запропонувати їм зробити роботу за них, і незабаром це стає поганою звичкою. Тому батькам надзвичайно необхідно вміти сказати дітям «ні», навчити їх робити свою роботу та стежити за тим, щоб такі важливі справи, як домашні завдання, виконувались ними самостійно. Батьки повинні розуміти, наскільки стратегічно важливо мотивувати і, якщо треба, примушувати дітей виконувати свою роботу. Домашні завдання дають дітям для того, щоб закріпити вдома те, чого її навчили у школі. Але якщо батьки виконують домашнє завдання замість своїх дітей, то як діти зможуть чогось навчитись?!
Діти винахідливі, вони обов'язково будуть намагатися знайти спосіб примусити батьків поступитись у битві за виконання домашніх завдань. Діти можуть плакати, пручатися або взагалі не слухатись. У цей момент батьки можуть піти на поступки, оскільки бояться втратити довірливі стосунки з ними. Але, замість того щоб відчувати себе безпорадним перед власною дитиною, використовуйте свій батьківський авторитет і озвучте деякі основні правила. Діти можуть постаратись уникнути виконання домашніх завдань під приводом «хвороби» або просто «забуваючи» про них, кажучи, що не пам'ятають, що було задано. Крім того, вони можуть сказати, що такого їх у школі не вчили. Але ви як батьки повинні знати, як стратегічно справлятися з такими відмовками, і припиняти спроби «бунту» ваших дітей.
Мотивуючи дітей виконувати домашні завдання, ви допоможете їм краще засвоїти навчальну програму й досягти успіху в навчанні. Хіба це не те, чого прагнуть усі батьки? Так що зберіться із силами, приготуйте «щит» для оборони й не дозволяйте своїм дітям перемогти вас у битві за виконання домашніх завдань.
Якщо ви не знаєте, як примусити свою дитину виконувати домашнє завдання, пропонуємо вам ознайомитися з наступними порадами, які допоможуть вам у цьому.
1. Уникайте спроб контролювати свою дитину
Діти ненавидять, коли їх контролюють. Як тільки вони відчувають, що ви намагаєтесь їх контролювати, то перетворюються на непокірних і впертих «бунтівників», які не здадуться ні за що. Тому, щоби примусити дітей слухатись вас і робити свою домашню роботу самостійно, ви повинні переконатися, що не намагаєтеся при цьому контролювати кожний їхній крок. Але навіть якщо ви це робите, спробуйте робити це непомітно – так, щоб дитина не відчула й не усвідомила цього.
2. Скористайтесь вашим особистим досвідом
Можливо, ще у шкільному віці ви також не бажали виконувати домашню роботу. Поділіться з дитиною своїм досвідом, розкажіть, як ви подолали подібні труднощі. Ніяких екстремальних прикладів не треба, але щось просте, схоже на ситуацію вашої дитини спрацює неодмінно.
3. Не допускайте, щоб усе закінчувалось «боєм»
Коли ви намагаєтесь переконати свою дитину самостійно виконати домашню роботу, переконайтеся, що ви не погрожуєте й не кричите на неї. Адже це може поставити на карту ваші добрі стосунки з нею. «Бої» на підвищених тонах можуть тільки погіршити ситуацію та бажання дитини співпрацювати. Замість цього спробуйте переконати її у ввічливій формі та з розумінням у голосі.
4. Відволікайтеся від відповідальності
Іноді просто дайте собі відпочити від обов'язку постійно піклуватися про свою дитину. Подивіться, як діти реагують на відсутність вашої уваги. Як правило, у дитини може прокинутись почуття провини, і часто, в результаті, вона зробить те, чого від неї хочуть батьки. Якщо ви не будете постійно бігати за своєю дитиною, примушуючи її виконати домашнє завдання, у результаті вона припуститься помилок, за які їй перепаде у школі. Це допоможе їй зрозуміти, наскільки ви були праві й наскільки помилялась вона. Так що це той ризик, на який ви можете піти, щоб допомогти своїм дітям зробити правильні висновки й навчитись на своїх помилках.
5. Установіть основні правила
Якщо ви відпускаєте ситуацію й це не допомагає, тоді ви повинні встановити деякі чіткі правила. Наприклад, виділіть певний час дня після того, як діти повернуться зі школи, який буде присвячений винятково виконанню домашніх завдань. Це примусить їх дотримуватися графіка та привчить виконувати свою домашню роботу. Також ви можете встановити заздалегідь озвучене покарання за порушення дотримання правил.
6. Спілкуйтеся з вашими дітьми
Бувають випадки, коли в дітей виникають якісь особисті проблеми або вони дійсно не можуть робити домашнє завдання через труднощі із засвоєнням матеріалу. У таких ситуаціях надзвичайно важливо розмовляти з дитиною, щоб дізнатися про точну причину. Цілком можливо, що вона зіштовхується з деякими проблемами у школі чи піддається знущанню інших дітей, що призводить до втрати інтересу до всього, що вона робить. Тому ви повинні довірливо поспілкуватися з дитиною та встановити справжню причину, через яку вона не виконує свою домашню роботу вчасно.
7. Спрямовуйте дітей
Ознайомте дітей з перевагами й недоліками невиконання домашніх завдань. Розкажіть їм, як виконання домашніх завдань допоможе їм досягти успіху у школі. Зміцнюйте в них віру у власні сили.

При битві за виконання домашніх завдань переконайтеся, що ви знайшли правильний підхід і вийшли переможцем, не поступаючись дитячій затятості й гарантуючи, що вони виростуть освіченими людьми.
БЕЗПЕКА ДIТЕЙ В IНТЕРНЕТI
Ми можемо формувати у дітей навик "безпечної" поведінки в Інтернеті. Як? Проблема відносно «свіжа», але вирішується «старими» методами:
1. Батьки повинні знати чим зайняті їхні діти. Найпростіше – розмовляти з дітьми: чим живе, чим цікавиться, які сайти любить відвідувати і чому, з ким дружить, у тому числі, і в Інтернеті. Крім того (не замість – а крім!) сімейний фільтр на пошуковій машині, контроль по логах та ін.
2. Діти повинні володіти основами ОБЖ.Ми вчимо їх не розмовляти з незнайомцями? Ми пояснюємо, що не можна називати незнайомцям свою домашню адресу? Ну, і в мережі все те ж саме. Зараз багато цікавих навчальних ресурсів для дітей створюється з метою навчання безпечній поведінці в Мережі.
3. Найголовніше – привчати дітей не «проводити час» в Інтернеті, а активно користуватися можливостями мережі.А можливостей – очі розбігаються! Скільки всього можна зробити за допомогою різних соціальних сервісів: і презентацію в блог підв'язати, і мультик, і слайд-шоу. Одна лише біда: знижується рівень безпеки закритого блога: дуже вже багато вбудованих кнопок, що відводять на рідний сайт постачальника послуги. А "рідний сайт", ясна річ, на дітей не розрахований і що там на титульній сторінці вискочить в той момент, коли дитя клікне, це ще велике питання. 



Тест  "Добра мати... добрий батько... "
Варіанти відповідей: "так", "ні", "не знаю".1. На деякі вчинки дитини ви часто реагуєте "вибухом", а потім шкодуєте про це?
2. Деколи ви вдаєтеся по допомогу або порад інших осіб, коли не знаєте, як реагувати на поведінку вашої дитини?
3. Ваша інтуїція і досвід – кращі порадники у вихованні дитини.
4. Деколи вам трапляється довіряти дитині секрет, який нікому іншому не розказали б.
5. Вас ображає негативна думка інших людей про вашу дитину?
6. Вам траплялося просити у дитини вибачення за свою поведінку?
7. Чи вважаєте ви, що дитина не повинна мати секретів від своїх батьків?
8. Помічаєте ви між своїм характером і характером дитини різницю, яка іноді приємно дивує вас?
9. Ви надто сильно переживаєте неприємності або невдачі вашої дитини.
10. Чи можете утриматися від купівлі цікавої іграшки для дитини (навіть, якщо маєте гроші) тому, що знаєте: вдома їх є багато?
11. Ви знаєте, що до певного віку кращий виховний аргумент для дитини — фізичне покарання (пасок).
12. Ваша дитина саме така, про яку ви мрієте.
13. Ваша дитина завдає вам більше турбот, аніж радощів.
14. Чи здається вам, що ваша дитина навчає вас по-новому думати, поводитися?
15. Чи бувають у вас прикрощі з вашою дитиною?

Обробка результатів: за кожну відповідь "так" на запитання 2,4, 6, 8, 10, 12,14 і за кожну відповідь "ні" на запитання 1, З, 5, 7, 9, 11, 13 і 15 нарахуйте собі по 10 балів, за кожну відповідь "не знаю" на будь-яке запитання — по 5 балів. Підрахуйте загальну суму.

100-150 балів. У вас великі здібності до правильного розуміння своєї дитини. Ваші судження і погляди — добрі союзники у розв'язанні різних виховних проблем. Якщо й на практиці ваша поведінка відкрита, сповнена терплячості, вас можна визнати за приклад для наслідування. До ідеалу вам не вистачає одного невеличкого кроку. Ним може стати думка вашої дитини. Ризикніть, спробуйте її з'ясувати.

50-99 балів. Ви — на правильному шляху до кращого розуміння власної дитини. Свої тимчасові труднощі або проблеми з дитиною ви маєте розв'язати, починаючи з себе. І не намагайтеся виправдовуватися браком часу або характером вашої дитини. Є кілька проблем, на які ви маєте реальний вплив, а тому спробуйте це використати. Не забувайте, що розуміти — не завжди приймати. Не лише дитину, а й власну особистість.

0-49  балів. Здається, можна більше співчувати вашій дитині, аніж вам, оскільки її мати не стала другом і провідником на важкому шляху здобуття життєвого досвіду. Але ще не все втрачено. Якщо ви й справді хочете щось зробити для своєї дитини, спробуйте інакше. Можливо, ви знайдете когось, хто вам у цьому допоможе своєчасними порадами. Це нелегко, зате у майбутньому обернеться вдячністю і щасливим життям вашої дитини.

ЯК НАВЧИТИ ВЧИТИСЯ


                      Висока самооцінка:чи погано це для дитини?


                                                         Про виховання дітей!

                   
  Тест   «Дітей виховують батьки. А батьків?»
Часто саме батькам, спілкуючись із дітьми, доводиться стикатися із ситуаціями вибору, коли, хотіли б ми того чи ні, треба чесно й відверто (хоча би перед самим собою) відповісти на складні життєві питання, спробувати поставити себе на місце дитини або хоча б на хвилину повірити, що ви - добра чарівниця чи добрий чарівник. Уважно прочитайте запропоновані запитання. Намагайтеся відповісти на них відверто. Тест доповнить ваше уявлення про себе як про батьків, допоможе зробити певні висновки щодо проблеми виховання дітей.
Варіанти відповідей:
А ) Можу і завжди так чиню.
В) Можу, але чиню так не завжди.
В) Не можу.

1.     Чи можете ви поставити себе на місце дитини?
2.     Чи можете ви не прореагувати, якщо ваша дитина вдарила, грубо штовхнула або незаслужено образила іншу дитину?
3.     Чи можете ви порадитися із дитиною "на рівних"?
4.     Чи можете ви повірити хоча б на хвилинку, що ви прекрасний принц або фея?
5.     Чи можете ви у будь-який момент залишити свої справи і зайнятися дитиною?
6.     Чи можете ви пообіцяти дитині, що виконаєте її бажання за гарну поведінку.
7.     Чи можете ви вибачитись перед дитиною у разі потреби?
8.     Чи можете ви зізнатися дитині у помилці, яку ви допустили у ставленні до неї?
9.     Чи можете ви виділити дитині хоча б один день, коли вона може робити, що хоче, поводитися, як бажає, ні в що не втручатися?
10.                       Чи можете ви встояти проти дитячих прохань та сліз, якщо впевнені, що це каприз.
11.                       Чи можете ви завжди утримуватися від слів та виразів, які можуть ранити дитину?
12.                       Чи можете ви розповісти дитині про повчальний випадок зі свого дитинства, який показує вас у невигідному світлі?
13.                       Чи можете ви володіти собою і зберігати спокій, навіть якщо поведінка дитини вивела вас із себе?
Порахуйте бали
"А" - 3 бали, "Б" - 2 бали, "В" - 1 бал.
Від 30 до 39 балів. Дитина—найбільша  цінність у вашому житті. Ви прагнете не тільки розуміти, а й пізнати її, ставитеся до неї з повагою, дотримуєтеся найпрогресивніших принципів виховання та постійної лінії поведінки. Ви можете сподіватися на гарні результати.
Від 16 до 30 балів. Турбота про дитину для вас - першочергове завдання. У вас є риси вихователя, але на практиці ви не завжди буваєте послідовними та принциповими. Іноді ви дуже суворі, іноді навпаки - дуже м'які. Крім того,ви любите компроміси, які послаблюють виховний ефект. Вам необхідно серйозно замислитися над своїм підходом до виховання дитини.
Менше 16 балів. У вас серйозні проблеми із вихованням дитини. Вам бракує або знань, або бажання, прагнення зробити дитину особистістю, а, можливо, того й іншого. Радимо звернутися за допомогою до фахівців-педагогів і психологів, ознайомитися з публікаціями з питань сімейного виховання. Не забувайте, що формування особистості - дуже складний та відповідальний процес. Ось чому виконання батьківського обов'язку приносить людині найбільше моральне задоволення.



                       
                                      Тест  «Які ви батьки?»

Позначте фрази, які часто використовуєте, спілкуючись з дитиною.1. Скільки разів тобі повторювати!
2. Порадь, будь ласка, як мені вчинити у даній ситуації...
3. Не знаю, що б я без тебе робила
4. І в кого ти такий удався?!
5. Які у тебе чудові друзі!
6. Ну на кого ти схожий?!
7. Ти моя опора і помічник!
8. Ну що за друзі в тебе?!
9. Про що ти тільки думаєш?
10. Який ти в мене розумний!
11. А ти як вважаєш?
12. У всіх діти як діти, а ти...
13. Який ти у мене кмітливий!

Відповіді 1, 2, 4, 6, 8, 9, 12 — 2 бали;
3, 5,7, 10, 11, 13  -   1 бал.
Підрахуйте кількість одержаних балів.
7—8 балів Ви живете з дитиною душа в душу. Вона щиро любить і поважає Вас. Ваші стосунки благотворно впливають на становлення її особистості.
10—9 балів Ви непослідовні у взаєминах з дитиною.Вона поважає Вас, хоча і не завжди з Вами відверта.На її розвиток впливають здебільшого випадкові обставини.
10—12 балів Вам необхідно уважно ставитися до дитини. Розвиток дитини залежить більше від випадковості, ніж од Вас.
13—14 балів Ви й самі відчуваєте, що дієте неправильно. Між Вами і дитиною існує недовір'я. Постарайтеся приділити дитині більше уваги, враховувати її запити та інтереси.

 МОМЕНТИ ЖИТТЯ!


ПОГАНИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ!




                                    Анкета «Мінуси перетворюємо в плюси»
 1. Що, крім знань, набуває дитина в школі?
2. За якими ознаками можна судити про наявність здібностей у дитини?
3. Наполеглива праця і розвиток здібностей – як вони пов'язані між собою?
4. Проаналізуйте поведінку, звички, інтереси Вашої дитини. Якої Ви думки про її здібності?
5.Чи аналізуєте Ви разом із дитиною труднощі та недоліки в її навчанні?
6. Як виховати самостійність у навчанні?
7. У чому полягає вимогливість до дитини? Які вимоги необхідно ставити дітям?
8. Як часто звертаються до Вас діти по допомогу під час виконання домашнього завдання?
9. Які методи заохочення і покарання Ви застосовуєте в стимулюванні навчання дітей?
10. Для молодших учнів закономірне невміння зосереджуватися тривалий час. Чи тренуєте Ви увагу своєї дитини? Як саме?
11. Як допомогти дитині відчути впевненість у своїх силах?
12. У чому, на Вашу думку, причини неуспішності дитини?
13. Чи пов’язуєте Ви неуспішність у навчанні з майбутньою неуспішністю у дорослому житті? Чому?
14. Чому дуже важливо, щоб діти відчували доброзичливе ставлення батьків до свого навчання?

ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО СВОЇХ ДІТЕЙ, ЗНАЙДІТЬ ЧАС ДЛЯ НИХ У СВОЄМУ ЖИТТІ!


  

ТЕСТ «ЯКІ МИ БАТЬКИ»? 

Чи часто ви замислюєтеся над тим, чи хороші ви батьки? Для наших дітей та справляєтеся ви зі своїми обов'язками вихователів? Отже, які ви батьки? Перевірте себе, відповівши на питання: так, ні, іноді.

1 . Чи стежите ви за статтями в журналах, програмами по телебаченню і радіо на цю тему?

2 . Одностайні ви з вашим чоловіком у вихованні дітей?

3 . Якщо дитина пропонує вам допомогу, прийміть ви її, навіть якщо при цьому справа може затриматися ?

4 . Ваша дитина провинилася. Задумаєтеся ви в такому випадку, чи не є його поведінка результатом вашого виховання?

5 . Чи використовуєте ви формулу заборони або наказу тільки тоді, коли це дійсно необхідно?

6 . Чи вважаєте ви що послідовність, є один з педагогічних принципів?

7 . Чи усвідомлюєте ви, що середовище, що оточує дитину, робить на нього істотний вплив?

8 . Чи визнаєте ви, що спорт і фізкультура мають велике значення для гармонійного розвитку дитини ?

9 . Чи зумієте ви не наказати, а попросити про що-небудь своєї дитини ?

10 . Чи неприємно вам « оброблятися » від дитини фразою типу: «У мене немає часу » або «Почекай, поки я закінчу роботу» ?

                                            Ключ до тесту.  
За кожну позитивну відповідь припишіть собі 2 очка, за відповідь «Іноді» і негативний - 0.
      Менш 6 очок.
      Про сьогодення вихованні ви маєте досить туманне уявлення. І хоча кажуть, що почати ні коли не пізно, радимо вам не сподіватися на цю приказку і не зволікаючи зайнятися підвищенням освіти в цій області.
     Від 7 до 14 очок.
      Ви не робите великі помилок у вихованні, але все ж де в чому над     собою і своїми підсумками в цій області слід було б задуматися.
      А почати можна з того, що найближчий вихідний повністю присвятити дітям, забувши на час приятелів і виробничі проблеми.
      І будьте впевнені, діти вас за це повністю винагородять.
      Більше 15 очок.
      Ви цілком справляєтеся зі своїми батьківськими обов'язками.
      І проте не зупиняйтеся на досягнутому.

Немає коментарів:

Дописати коментар